Koh Yao

Koh Yao położony jest w obszarze Phang-nga, w środku sposób Krabi i Phuket prowincji. Mieszkańców wyspy to głównie muzułmanie. Wyspa jest nadal w dużej mierze nietknięte przez masową turystykę i zachowuje swoją kulturę i tradycję. Są rybaków. Ludzie są przyjaźni, podczas gdy naturalne otoczenie pozostaje pięknie dziewiczej i atrakcyjne. To jest właściwe miejsce dla podróżników, którzy szukają prywatności, czyste środowisko naturalne ludzi i życia morskiego.


Geografia:
Koh Yao zajmuje powierzchnię 137,6 m kw. składający się z 2 głównych wysp, Koh Yao Noi oraz Koh Yao, i kilka wysepek otaczających. Większość plaż Koh Yao Noi znajduje się na zachodzie. Większość z Koh Yao powierzchni zajmują wzgórza na północy. Składa się z równiny przybrzeżne doliny.

Niedaleko od Koh Yao, jest również doskonałą bazą wypadową do odkrywania pobliskich wysp, takich jak Koh Lao Hund, Koh Pak Bi, a zwłaszcza Koh Hong (Koh Lao Bi Le). Oprócz tego archipelagu, Phang Nga Bay jest łatwo dotrzeć łodzią długi ogon. Różne kształtu wapiennych skał i jaskiń są tam ukryte.

Tutaj turyści mogą jeszcze zobaczyć prosty styl życia mieszkańców wyspy Koh Yao Noi, jak uprawie ryżu lub rybołówstwa. Mieszkańców wykorzystać tych terenów dla celów rolniczych, takich jak kokos, gumy i plantacji orzechów nerkowca. Na południu znajduje się centrum hodowli zwierząt morskich, można więc sprowadzić świeże lucjan lub homara na kolację, podczas gdy w zachodniej drogi wieczorem staną się zdrowe drogi, gdzie mieszkańcy przychodzą do pobiegać i uprawiać sport.

Ponadto, z Koh Yao Noi można dostać się do wyspy otoczony bardzo wygodnie. Większość turystów, po dokładnie zbadać wyspę, nadal będzie Koh Lao Bi Le lub Koh Hong, która jest miejscem położenia jednostki komandosów z Niż Bokkoranee Parku Narodowego. Dla tych, którzy chcą zobaczyć wspaniałe piaszczyste plaże i rafy koralowe, nie zwiedzić Koh Lao hundu i Koh Pak Bia.


Jeśli pochodzą z Manoh Port, przesuń Okręgowe Biuro Administracyjne około 7 km, znajdziesz Haad Pa Sai, który jest 400-metrowa plaża. Stąd można oglądać krajobrazy Koh Pak Bia, Koh Hong a wschodem słońca bardzo dobrze. Na północ od Haad Pa Sai jest Haad Klong Chak i Haad Tha Khao, dwóch częściowo kamieniste plaże, gdzie jest kolejny wspaniały plaży o nazwie Ao Kian znajduje się w północnej części wyspy, zakrzywione plaży około 50 metrów długości, z krystalicznie czysta woda bardzo ładne do kąpieli, istnieje bardzo duże pipal (Ficus religiosa) i dwie jaskinie wokół tej plaży. Należy jednak pamiętać, że Ao Kian jest dostępna tylko łodzią.

Koh Hong

The archipelago consists of several large islands such as Koh Lao or Koh Saga, Koh Laoriam, Koh Pakka, Koh Lao Lading, etc. Koh Hong (Koh Lao Pile) is