Koh Yao

Koh Yao Phang-nga sınırları içinde yer almaktadır. Burada elde etmek için, Krabi ve Phuket seyahat edebilirsiniz. Ada köylüler ağırlıklı olarak müslüman. Adanın hala büyük ölçüde kitle turizmi tarafından dokunulmaz ve kendi kültür ve geleneklerini korur. Ada köylüler, balıkçılar. Çevredeki doğal, çok güzel bozulmamış ve çekici kalırken İnsanlar dostudur. Bu insanlar ve deniz yaşamı gizlilik, saf, doğal ortamı arayan gezginler için en doğru yer.


Coğrafya:
Koh Yao 137.6, bir alanı kaplamaktadır m² 2 ana adalar, Koh Yao Noi ve Koh Yao, ve birkaç çevresindeki adacıklar oluşan. Koh Yao Noi plajların çoğu batıda yer almaktadır. Koh Yao alanının kuzeyinde bir tepenin tarafından işgal edilmiş durumda. Bu, kıyı vadi ovaları oluşur.

Koh Yao çok uzakta değil, aynı zamanda Koh Lao Hund, Koh Pak Bi, ve özellikle Koh Hong (Koh Lao Bi Le) gibi yakındaki adaları keşfetmek için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu takımadalar Ayrıca, Phang Nga Bay, uzun kuyruklu bir tekne ile kolayca ulaşılabilir durumdadır. Kalker kayalıklar ve mağaralar farklı şekil orada gizlidir.

Burada turistler hala pirinç tarım ya da balıkçılık gibi basit yaşam tarzları, Koh Yao Noi adalıların görebiliyordu. Sakinleri gibi, hindistan cevizi, kauçuk ve kaju fındık plantasyonları gibi tarımsal amaçlı bu alanlarda kullanın. Güney deniz hayvan yetiştiriciliği merkezi, bu yüzden burada akşam yemeği için biraz taze snapper veya ıstakoz getirebilir.

Ayrıca, Koh Yao Noi, çok rahatlıkla çevrili adalar alabilirsiniz. Çoğu turist, adanın iyice araştırılmalıdır Than Bokkoranee Milli Park Ranger birim yer Koh Lao Bi Le (Koh Hong), sonra devam edecek. Harika kumsalları ve mercan kayalıkları görmek isterseniz, Koh Lao Hundu ve ziyaret kaçırmayın Koh Pak Bia.


Manoh Port gelirseniz, yaklaşık 7 kilometre Bölge İdare Dairesi geçmek, 400 metre uzunluğunda plajı Haad Pa Sai bulacaksınız. Buradan çok iyi Koh Pak Bia, Koh Hong ve gündoğumu manzarası izleyebilirsiniz. Haad Pa Sai kuzeyinde Klong Chak ve Haad Tha Khao, Ao Kian, adanın kuzeyinde yer alan denilen bir başka muhteşem bir plaj olan iki kısmen taşlı plajları Haad, kavisli plaj, berrak mavi suyu ile yaklaşık 50 metre uzunluğunda, yüzme için çok güzel, çok büyük bir pipal (Ficus religiosa) ve bu plajda etrafında ziyaret etmek için iki mağara vardır. Ancak, Ao Kian sadece tekne tarafından erişilebilir olduğuna dikkat ediniz.

Koh Hong

The archipelago consists of several large islands such as Koh Lao or Koh Saga, Koh Laoriam, Koh Pakka, Koh Lao Lading, etc. Koh Hong (Koh Lao Pile) is